Sesja z plusem- wyniki

zd-23.jpg
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Nowe albumy
· Dzień Dziecka w "Jedynce"
· Wycieczka do Londynu
· Projekt 'Next Step'
· Wybuchowa wycieczka
· Śpiewając, uczymy się angielskiego
Lato w mieście 2016

LATO W MIEŚCIE 2016

WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE ZŁOŻYŁY KARTĘ UCZESTNIKA , ORAZ UISCIŁY OPŁATĘ ZA UCZESTNICTWO W AKCJI "LATO W MIEŚCIE 2016" ZOSTŁY PRZYJETE.

Dzień Dziecka w "Jedynce"
Długo w naszej pamięci pozostaną tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce, które odbyły się 1 czerwca 2016r. Ten dzień był wspólnym świętem pełnym radości, uśmiechu dla dużych i małych, lekcją integracji niepełnosprawnych i pełnosprawnych oraz otwartości, współpracy i dobrej zabawy. Propozycje na miłe spędzenie tego dnia były bogate i wszechstronne.

Udział w projekcie 'Next Step'
Z radością informujemy iż nasza szkoła wzięła udział w projekcie ‘Next Step’ organizowanym przez AIESEC – największą międzynarodową organizację studencką, której głównym celem jest promowanie wielokulturowości, tolerancji oraz wielojęzyczności.

.
Wycieczka do Londynu
W dniach 8-11 czerwca grupa 42 uczniów klas gimnazjalnych pod opieką pana Marcina Maciejewskiego oraz pani Wandy Janasz, Zofii Łuniewskiej, Mileny Miszkurki udała się na wycieczkę do Londynu zorganizowaną przez biuro podróży ORIZ.
Program wycieczki był pełen rozmaitych atrakcji.
Szkolne konkursy przedmiotowe
Pod koniec roku szkolnego w klasach szóstych szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum odbyły się szkolne konkursy przedmiotowe. W klasach szóstych był to Konkurs Przyrodniczy a w pierwszych gimnazjum Konkurs Geograficzny.
Śpiewając, uczymy się angielskiego!
Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kobyłce im Zofii Nałkowskiej stały się spotkania z językiem angielskim przygotowywane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Piosenki, którą uczą mówić po angielsku’’. W tym roku uroczystość odbyła się 3 czerwca.

Lepsi niż Verne....
Jedni próbowali okrążyć świat w 80 dni, nam – uczniom klas III c i III d wraz z opiekunami (paniami: Barbarą Małczuk, Anną Ducką i Marzanną Falskowską) – ta sztuka udała się w 48 godzin. Wraz z przewodnikami podróżowaliśmy nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Przenieśliśmy się w erę dinozaurów, zgłębiliśmy tajemnice najstarszych gór Polski, a także poznaliśmy tajemnice neolitycznego górnictwa krzemienia.
Wybuchowa wycieczka
W dniu 7 czerwca uczniowie z trzech klas gimnazjum: I b, II b, II c wybrali się na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez p. Agnieszkę Okrzejską, p. Renatę Dudek i p. Donatę Cymbalak. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Marii Skłodowskiej Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego mieszczącym się przy ul. Freta 5. Wcześniej gimnazjaliści udali się spacerkiem po urokliwej warszawskiej Starówce.
Dzień Dziecka w Powsinie
Uczniowie klas II b i c gimnazjum wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Okrzejską i p. Donatą Cymbalak postanowili spędzić środę – 1 czerwca inaczej niż zwykle. Najpierw udali się do kina, by obejrzeć film, który cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży. ,,Bóg nie umarł II ‘’ to dzieło skłaniające do refleksji na temat wolności sumienia. Głowna bohaterka – nauczycielka historii, podczas lekcji odpowiada uczennicy na pytanie dotyczące życia i działalności Jezusa.
Lato w mieście
LATO W MIEŚCIE 2016

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce „Przyjaciele Jedynki”
serdecznie zaprasza uczniów SP nr 1 na atrakcyjną przygodę „Lato w mieście 2016”!

Podczas tego wyjątkowego czasu jakim są wakacje, zwiedzimy dużo niesamowitych i ciekawych miejsc, weźmiemy udział w różnorodnych warsztatach i będziemy się świetnie bawić przez trzy tygodnie od 27 czerwca do 15 lipca 2016 r.

Aby zostać uczestnikiem akcji „Lato w mieście 2016” wystarczy złożyć wypełnioną kartę uczestnika oraz uiścić opłatę za zajęcia!

Zapisy trwają do 22 czerwca 2016r.

Karta uczestnika
Z angielskim w teatrze
W dniu 16 maja 2016 roku uczniowie klas 1a, 1d, 2b i 2c naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w niezwykłym spektaklu zachęcającym do nauki języków obcych: „Bingo Boy – pies, który mówi”. Wspaniała gra aktorów Teatru Kamienica, ciekawa fabuła, zabawne dialogi oraz multimedialne efekty sprawiły, że dzieci obejrzały przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem i aktywnie w nim uczestniczyły.

Przetłumacz stronę

Po Wt śr Cz Pi So Ni