******************
Menu
******************
Rekrutacja
******************
Dla rodziców
******************
Sesja z plusem- wyniki
******************
Wykaz podręczników
******************
Miasto Kobyłka

Miasto Kobyłka
BIP
Akademia Uczniowska

Otwarta szkoła=

Nowa Era=

Nowa Era=

Szlachetna paczka

Akademia Przezornego Ucznia

Bezpieczny Internet

Stowarzyszenie

WOS

WBD

Bezpieczna Kobyłka

EDU scenice

Lepsza szkoła

"Ślubujemy"
Dnia 14.10.2014r. miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.Turniej o wieniec laurowy
Mity greckie, barwne opowieści o bogach i herosach od lat należą do najchętniej czytanych lektur szkolnych. Najpiękniejsza mitologia świata cieszy się ogromną popularnością wśród naszych uczniów. Każdego roku piątoklasiści biorą udział w mitologicznych potyczkach. Również w tym roku, 20 listopada, odbył się Turniej o wieniec laurowy. Wzięli w nim udział uczniowie , którzy najlepiej poradzili sobie w pierwszym etapie konkursu, czyli teście mitologicznym, przeprowadzonym wcześniej przez nauczycieli języka polskiego.
Kontrolne gry dziewcząt klas V-VI sportowych
W piątek 7 listopada odwiedzili nas chłopcy z klas sportowych szkoły nr 2 z Zielonki. Obydwie grupy sportowe specjalizują się w minipiłce siatkowej. W zawodach postawiono na dobrą grę i atmosferę oraz postawę fair play , a nie na liczenie ogólnego wyniku. Wkrótce dojdzie do rewanżu na terenie przeciwnika.


Przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości
"W dniu 12 listopada 2014r. uczniowie z klas:VI c, VI a szkoły podstawowej i II A oraz II B gimnazjum wraz z opiekunami Panią Grażyną Falkowską, Panią Ewą Szafrańską i Panią Kamilą Dobrzycką zaprezentowali, przygotowane w ramach projektu gimnazjalnego pt."Wolność kocham i rozumiem" przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


.
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

W dniu 5 listopada 2014r. uczniowie z klas: VI c, VI a szkoły podstawowej oraz II A i II B gimnazjum uraz z opiekunami: Panią Teresą Jadczak i Panią Grażyna Falkowską uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.
Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej z początku XX w.
Muzeum daje młodym Polakom możliwość poznania jednego z głównych faktów II wojny światowej, ale też zwrócenia uwagi na podstawowe wartości:braterstwo, oddanie i służbę na rzecz społeczeństwa, odpowiedzialność i umiłowanie ojczyzny.
Uczestników wycieczki szczególnie zainteresował kontakt z eksponatami i fragmentami ekspozycji. Niezwykłe wrażenie zrobił też na nich film 2D "Miasto ruin".
Z całą pewnością była to niezwykle wartościowa lekcja historii.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się w środę 5 listopada 2014 r:


  • o godz. 16.25 dla klasy 1 f edukacji wczesnoszkolnej
  • o godz. 17.00 dla klas 1c,d,e, 2a,d,3b,d edukacji wczesnoszkolnej
  • o godz. 17.00 dla klas 4b,d,e, 5a,b,c,d,6a,b,c,d szkoły podstawowej
  • o godz. 18.15 dla klas 1a,b,2b, 3a,c edukacji wczesnoszkolnej
  • o godz. 18.15 dla klas 1A,B,C,2A,B,C,3A,B,C gimnazjum

Zebranie dla klasy 2c edukacji wczesnoszkolnej odbędzie się w czwartek 6.11.14 o godz. 17.00w sali 58
Zebranie dla klas 4a i 4c szkoły podstawowej odbędzie się w piątek 14.11.14 o godz. 17.00 ( 4a w sali 23, 4c w sali 35)
"Bajczytanki Pani Hanki"
27 października w bibliotece szkolnej gościliśmy autorkę wierszy dla dzieci Panią Hannę Niewiadomską. W spotkaniu wzięły udział klasy III SP. Autorka przeniosła uczniów w świat „Bajczytanek”: zapoznała dzieci ze swoją twórczością, zachęcała uczestników do wspólnego redagowania utworów i nadawania tytułów wierszom. Poetka odpowiadała na pytania dzieci, podpisywała zakupione książki. Pani Niewiadomska podarowała dla czytelników biblioteki 2 swoje książki pt. „Bajczytanki Pani Hanki” .

"Ślubujemy"
Od kilku lat tradycją naszej szkoły stała się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Odbywa się ona 14 października - w Święto Edukacji Narodowej.W tym roku przygotowania rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, reprezentanci klas I i II spotykali się systematycznie podczas prób.Gdy nadszedł dzień ślubowania, w szkole panował od rana podniosły nastrój. Podczas próby generalnej wszyscy starali się zapanować nad tremą. Jako pierwsi przybyli odświętnie ubrani pierwszoklasiści.
"Pudełko zwane wyobraźnią"
W dniu 24 września 2014 r. uczniowie klasy VI c pod opieką Pani Grażyny Falkowskiej i Pani Marty Olechowskiej uczestniczyli w warsztatach pt."Pudełko zwane wyobraźnią" w Muzeum Literatury im.A.Mickiewicza w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach rozwijających wyobraźnię i wrażliwość, wzbogacających słownictwo i będących propozycją niekonwencjonalnej interpretacji tekstu poetyckiego. Sens wiersza Zbigniewa Herberta udało się odkryć dzięki zabawom słownym.


Nowości na platformie, festiwale nauki


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia wielu dobrych inspiracji w pracy z uczniami oraz radości z małych i wielkich sukcesów edukacyjnych.

EDUSCIENCE wkroczyło teraz w kolejny etap – szerokiego upowszechniania naszych produktów wśród wszystkich szkół w Polsce. Trwają konferencje wojewódzkie – odwiedzimy każde województwo i będziemy zachęcać nowe szkoły do przystąpienia do projektu.
Konferencje wojewódzkie to dla nas również okazja do spotkania z przedstawicielami szkół, które współpracowały z nami przez ostatnie lata i wysłuchania ich opinii o projekcie. Są to dla nas szczególnie miłe chwile, słyszymy od Państwa wiele ciepłych słów.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencjach: harmonogram i programy konferencji dostępne są na stronie konferencja.eduscience.pl

Sprzątanie świata
W piątek 19 września wzięliśmy udział w kolejnej, już 21 edycji akcji „Sprzątania świata”. W tym roku jej hasło przewodnie brzmi - „Turysto! Szanuj Środowisko!”
W akcji wzięli udział uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawcą, którzy sprzątali tereny położone w okolicy szkoły (ul. Wygonowa). Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe i wyruszyli w teren. Kiedy wszystkie worki zostały napełnione złożyliśmy je w wyznaczonym miejscu na poboczu drogi, skąd zostały odebrane przez firmę zajmującą się odpadami komunalnymi.
Aneta Trześniowska

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
******************
Klub Europejczyka


Galeria
******************
Klub Nastolatków
******************
Klub BINGOStarters

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy z językiem angielskim

Materiały edukacyjne
Multimedialne zajęcia
Egzaminy Cambridge
Metoda Bingo
Certyfikaty
Artykuły
******************
Festiwale Nauki
******************
Projekty edukacyjne
Losowy album
13
13
Wycieczka w Beskid Mały
Nowe albumy
· Sygnały Dobra
· Turniej o wieniec laurowy
· Kontrolne gry dziewcząt klas V-VI sportowych
· Przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości
· Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
· Ślubowanie klas pierwszych sp
· "Bajczytanki Pani Hanki"
· Ślubowanie klas pierwszych
·
Innowacja

Eduscience
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:55
Zachód słońca: 15:25

Dzień trwa:
8 Godzin 29 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:04
Wygenerowano w sekund: 0.03 15,457,231 Unikalnych wizyt