Menu
Dla rodziców
Rekrutacja
Wykaz podręczników
Zajęcia dodatkowe
Sesja z plusem- wyniki
Galeria

Klub Europejczyka

Klub Nastolatków


Klub BINGOStarters
Blog 1A gimnazjum
Projekty e-twinning
Innowacja-j.angielski
Losowy album
zd31
zd31
Święto Edukacji Narodowej
Nowe albumy
· Obchody Dnia Patrona
· Witaj Majowa Jutrzenko!
· Katyń pamiętamy..
· Warszawska Syrenka w klasach 1-3
· Wielkanocne zwyczaje
·
Obchody Dnia Patrona
Obchody Dnia Patrona na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kobyłce. Święto ma wzbogacać wiedzę uczniów o naszej patronce, Zofii Nałkowskiej, przypominać najważniejsze fakty z jej życia , przybliżać realia epoki, w której żyła.
Głównymi organizatorami tegorocznej uroczystości były panie: Joanna Nowakowska i Marta Olechowska. Zadbały one o wyjątkową oprawę plastyczną i muzyczną święta naszej szkoły, a także zaplanowały przebieg uroczystości.
Wyniki XII Gminnego Konkursu Ortograficznego
Z przyjemnością informuję, że zwycięzcą XII Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii” została uczennica klasy 6d Kinga Góral. Uzyskała ona tytuł mistrza i w najbliższym czasie otrzyma cenną nagrodę. Warto nadmienić, że pozostałe dwie uczestniczki finału, Wiktoria Lis i Karolina Żółtek z klasy 6c, w kategorii klas 4 – 6 również są uczennicami naszej szkoły. Gratuluję Kindze wygranej i życzę dalszych sukcesów !
Katarzyna WojtkiewiczWitaj Majowa Jutrzenko!
Długi majowy weekend to dla Polaków czas wyczekiwanego wypoczynku i towarzyskich spotkań. Jednak nie zapominajmy, jaka jest istota tych trzech świątecznych dni: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji. 29 kwietnia klasy IV a i IV d oraz grupa projektowa z klas II A i II B gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Rozworowskiej, Katarzyny Rowińskiej, Anety Trześniowskiej i Anny Szarek-Lisiewicz przygotowały uroczystą akademię, podczas której artyści przypomnieli koleżankom i kolegom, czym jest Ojczyzna, Naród i Wolność. Uczniowie wysłuchali tej żywej lekcji historii w skupieniu i z powagą.
Zwieńczeniem uroczystości był polonez wykonany przez uczniów klasy IV d.

Zebrania z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami , które się odbędą 11 maja 2016 r. o godzinach:
17.00 dla klas 1c,1e,2a,2c,2e,3b,3c oraz kas IV-VI sp
18.00 dla klas 1a,1b,1d,2b,2d,3a,3d sp
18.15 dla klas I-III gimnazjum

Rodziców kandydatów do oddziału dwujęzycznego zapraszamy na godzinę 17.45 do małej sali gimnastycznej na spotkanie informacyjne z dyrektorem.
Katyń pamietamy....
13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. W 76 rocznicę tej okrutnej zbrodni młodzież Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce zebrała się na Placu 15 Sierpnia pod dębem pamięci posadzonym dla uhonorowania podporucznika Mirosława Leona Pawłowicza zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940r. Obok tablic upamiętniających, poświęconych podporucznikowi Mirosławowi Leonowi Pawłowiczowi, majorowi Janowi Czeredysowi oraz wszystkim poległym za Ojczyznę, przedstawiciele klas złożyli biało-czerwone kwiaty i zapalili symboliczne znicze. Uczniowie klasy 2A Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr1 w Kobyłce przygotowali uroczystą akademię.

"....Pamięć nie dała się zgładzić, nie chciała ulec przemocy …"

I Powiatowy Turniej Wiedzy Geograficznej
W dniu 14 kwietnia 2016 (czwartek), w auli I LO w Wołominie odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Geograficznej imienia patrona szkoły, – Wacława Nałkowskiego. Turniej miał na celu przybliżenie kilku krajów, miejsc podróży Wacława Nałkowskiego. Wybrane zostały następujące państwa: Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu wołomińskiego. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Żarski z klasy IIB i Krzysztof Łaba z klasy IIA. Zajęli oni trzecie miejsce w turnieju. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci cennych książek o tematyce geograficznej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.
Małgorzata Knap
Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka w klasach 1-3
W dniu 8 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się już XXXIX edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 14 uczniów z najmłodszych klas.Wielkanocne zwyczaje
Dnia 23 marca 2016 r. w ZSP nr 1 w Kobyłce zapanowała świąteczna atmosfera. W barwnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziła się liczna widownia, aby obejrzeć przedstawienie pt. Wielkanocne zwyczaje przygotowane przez uczniów klas II e i III d pod kierunkiem pani Anny Duckiej, Marioli Szymanowskiej i siostry Anny Moszczyńskiej.


Powiatowy konkurs ekologiczny "Na straży czystego powietrza" został rozstrzygnięty!!
01 kwietnia 2016r. w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i odebranie nagród.
III miejsce zajął Dawid Skorupka, uczeń klasy V c.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu komiksu lub historyjki obrazkowej o tematyce ekologicznej, których motywem przewodnim była ochrona powietrza. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na tematykę związaną z zanieczyszczeniem powietrza i potrzebę jego ochrony.Uczniowie naszej szkoły wykonali interesujące prace. Wykazali się dużą świadomością ekologiczną oraz kreatywnością.Nad zgodnością prac z tematyką konkursu czuwały nauczycielki przyrody i biologii: B. Przywoźna (w Szkole Podstawowej) i A. Trześniowska (w Gimnazjum).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Dawidowi!!
Konkurs "Polub baterie"
W kolejnym etapie konkursu „Polub baterie”, w którym biorą udział uczniowie szkoły podstawowej, należało ułożyć rymowankę, wierszyk o tym, jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami oraz imię dla Pani Baterii. Zadanie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Nauczycielki przyrody- B. Przywoźna i A. Trześniowska, przeprowadziły wewnętrzny konkurs w szkole i wytypowały najlepsze prace. Zostały wręczone symboliczne nagrody.
Życzenia
,„(…) zacznij od pustego grobu od słońca
ewangelie czyta się jak hebrajskie litery od końca”
ks. Jan Twardowski

Niech zwycięstwo Chrystusa umocni naszą wiarę,
niech dodaje nadziei, że z Nim i my sprostamy codziennym
i niecodziennym wyzwaniom,
niech pomnoży w nas miłość, która nada sens naszemu życiu.
Radosnych Świąt Wielkanocnych


życzy
Marcin Promowicz
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce


Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Miasto Kobyłka

Miasto Kobyłka
BIP
Akademia Uczniowska

Otwarta szkoła=

Nowa Era=

Nowa Era=

Szlachetna paczka

Akademia Przezornego Ucznia

Bezpieczny Internet

Stowarzyszenie

WOS

WBD

Bezpieczna Kobyłka

EDU scenice

Lepsza szkoła

Mistrzowie kodowania

Wygenerowano w sekund: 0.04 30,158,644 Unikalnych wizyt