Sesja z plusem- wyniki

· Warszawska Syrenka - konkurs klasy I-III
· WYMIANA POLSKO-WŁOSKA
Spotkanie z Hanną Niewiadomską
Dnia 21 marca w bibliotece szkolnej gościliśmy p. Hannę Niewiadomską – autorkę wierszy dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział klasy III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami. Autorka przeniosła nas w świat „Bajczytanek” : zapoznała ze swoją twórczością oraz przeprowadziła ciekawe zabawy z poezją. Pani Niewiadomska podarowała dla czytelników biblioteki najnowszy zbiór swoich wierszy, za który serdecznie dziękujemy.

Pomoc naszym Rodakom
Jeśli nie jesteś obojętny na los innych ludzi, dołącz do akcji "Pomagamy Rodakom na Białorusi".Odbiorcą pomocy będą żołnierze Armii Krajowej, którzy wiele lat spędzili w łagrach syberyjskich. Obecnie żyją na Białorusi w biedzie i opuszczeniu.
Nasza pomoc przed świętami Wielkanocy będzie prawdziwym darem serca i dowodem pamięci o bohaterach.Zbieramy następujące produkty: herbatę, kawę, kaszę, olej, konserwy, słodycze, makarony, cukier, witaminy, owoce w puszce.
Akcja trwa do 22 marca. Patronuje jej Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Produkty można składać do pojemnika przy wejściu. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Opiekunowie i wolontariusze
Szkolnego Koła Caritas

WYMIANA POLSKO-WŁOSKA
W dniach 2-6 marca gościliśmy w naszej szkole oraz mieście grupę jedenastu włoskich uczniów oraz dwie nauczycielki z włoskiego gimnazjum Instituto Comprensivo Buonarroti z miasta Corsico położonego 15 km od Mediolanu. Włoscy uczniowie odwiedzili nas w ramach wymiany międzyszkolnej zorganizowanej w ramach projektu e-twinning, który obie szkoły zrealizowały w ubiegłym roku szkolnym. Podczas pięciodniowego pobytu nasi goście byli zakwaterowani u rodzin polskich uczniów.

"MARZENIE O NAUCE"

Zostań Stypendystą Programu "Marzenie o Nauce"

ZOBACZ WIĘCEJ
Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka w klasach 1-3

W dniu 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się już czterdziesta edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W szkolnym etapie wzięło udział 12 uczniów z najmłodszych klas. Uczestnicy byli doskonale przygotowani. Spośród występujących jury wyłoniło dwie najlepsze osoby. Okazały się nimi: Julita Rogalska z klasy III d oraz Lidia Bartczak z klasy III a. W skład jury weszły panie: Barbara Małczuk, Marta Olechowska i Marzanna Falkowska. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Anna Ducka.

Konkurs recytatorski
Dnia 7 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się XL edycja powiatowego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W szkolnych eliminacjach wzięło udział sześcioro gimnazjalistów. Wiersze wybrane przez reprezentantów klas zostały wyrecytowane na bardzo wysokim poziomie. Spośród uczestników jury w składzie: Katarzyna Wojtkiewicz, Renata Dudek i Donata Cymbalak, wyłoniło dwie najlepsze osoby. Są to: Alicja Kozłowska z klasy II C i Jakub Dyrko, uczeń klasy III A.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu!

Katarzyna Wojtkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22.04.2017.

Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi. Program i tematykę obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.
Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury".
Nasza szkoła nie pozostaje obojętna wobec tak ważnych problemów.
Włączając się do obchodów Światowego Dnia Ziemi, zapraszamy gimnazjalistów do udziału w następujących konkursach:

"CUDA Z ODPADÓW" - pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów np. wykonanie dowolnej pomocy naukowej, zabawki lub pracy artystycznej;
"MAMY TYLKO JEDNĄ ZIEMIĘ" - konkurs plastyczny, format A3, technika dowolna;
"RATUJMY ZIEMIĘ" - konkurs na wiersz.

Prace konkursowe należy składać do 7.04. 2017 roku w sali 48 do pani Małgorzaty Knap i w sali 66 do pani Zofii Łuniewskiej. Na zwycięzców czekają nagrody.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
Żołnierzom Niezłomnym
V Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych
pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Kobyłka, niedziela 5 marca 2017
Zobacz PLAKAT

ZAPROSZENIE
Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać i muzykować uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum aby dołączyli do nowego ZESPOŁU DZIECI I MŁODZIEŻY powstającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce. Zespół ma być miejscem rozwoju muzycznego i wokalnego dzieci i młodzieży, ale także muzyczną wizytówką młodej Kobyłki. Bezpłatne zajęcia odbywają się w środy w godz. 16.30 – 18.00 i w soboty w godz. 10.00 – 11.30 w MOK Kobyłka. Prowadzą je: Krzysztof Matuszak – śpiewak, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, nauczyciel emisji głosu piosenkarzy w ZPSM im. Fr. Chopina w Warszawie oraz Zuzanna Makowska – wokalistka, solistka Studia Accantus, laureatka licznych festiwali i przeglądów.

Zapraszamy serdecznie! Czekamy na Was!
Więcej informacji udziela: Krzysztof Matuszak tel. 604 262 858, mail: hiolski@wp.pl

Zima w mieście 2017
Uprzejmie informujemy,
że wszyscy uczniowie, którzy złożyli karty uczestnika
na zajęcia "Zima w mieście 2017"
zostali zakwalifikowani,
zarówno na I-szy jak i na II-gi tydzień zajęć.
Uczniowski Klub Sportowy"Victoria"

ZOBACZ Szczegółowy plan