Sesja z plusem- wyniki

Nowe albumy
· Mikołajkowy festyn sportowo-rekreacyjny
· Boże Narodzenie2016
· "Zemsta, mocium panie!"
· Jedynka górą
Dzień otwarty
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 18 stycznia 2017 roku. Nauczyciele pełnią dyżur w godzinach 17.00-19.00.
Lekcje historii w muzeum i w kinie
Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, które chętnie odwiedzają i młodsi, i starsi uczniowie. Spośród obszernej oferty tematów lekcyjnych każdy może znaleźć coś dla siebie. Gimnazjaliści z III b i III c zainteresowali się problemem uzbrojenia walczących w powstaniu stron i wybrali temat: ,,Barwa i broń’’. W czwartek, 5 stycznia pod opieką p. Agnieszki Okrzejskiej i p. Donaty Cymbalak udali się do Warszawy.

Mikołajkowy festyn sportowo-rekreacyjny.
8 grudnia 2016 r. klasa 1 a SP pod opieką pana Huberta Milewskiego i pani Anny Duckiej wzięła udział w mikołajkowym festynie sportowo-rekreacyjnym w ramach programu Mały Mistrz. Organizatorem festynu był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i województwa mazowieckiego. Dzieci bawiły się w czterech strefach. W strefie zabaw dzieci korzystały ze zjeżdżalni, dmuchanych zamków i toru samochodowego. W strefie małego mistrza pierwszoklasiści pod okiem instruktora wykonywali zabawy ruchowe związane z różnymi sprawnościami. W kolejnych strefach rysowania i pierwszej pomocy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na koniec festynu wszystkie dzieci otrzymały upominki od świętego Mikołaja.

Boże Narodzenie w naszej szkole
Boże Narodzenie to czas wyjątkowy w polskiej tradycji. Czas obchodzony uroczyście, rodzinnie, akcentujący polskie obyczaje.
Każdy pragnie wierzyć, że Pan Jezus narodził się pewnej mroźnej nocy w drewnianej szopie...

"Jezus może zamieszkać w Twoim domu"
Święta Bożego Narodzenia to czas przyjścia na świat Boga - Człowieka. Czy możliwe jest dzisiaj, we współczesnym świecie, odnalezienie drogi do Boga?
Odpowiedzi na to pytanie udzielili uczniowie klasy 6c podczas przedstawienia pt.,, Jezus może zamieszkać w Twoim domu ", które odbyło się w dniu 22 grudnia 2016r.
"Zemsta, mocium panie!"
"Zemsta"Aleksandra Fredry to utwór, który od lat gości w kanonie lektur szkolnych. Bywa też utworem najczęściej prezentowanym na deskach wielu teatrów. Uczniowie klas: I b i I d, po omówieniu książki, wybrali się 16 grudnia wraz z paniami: Ewą Szafrańską i Donatą Cymbalak na jej sceniczną adaptację do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W kuluarach podziwiali wystawę fotografii poświeconą znanym twórcom i dyrektorom siedziby.
Spotkania z wychowawcami

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 zaprasza Rodziców
na spotkania z wychowawcami, które odbędą się
➢ 19.12.2016r. /poniedziałek/ godz.17.00
klasy 4a, 4c,4d,5a,5b,6b,6d,6e /SP/, 2D /GIM./

➢ 21.12.2016r. /środa/ godz.18.30
klasy 1-3 /EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA/
klasy 4b,5c,5d,6a,6c SP
oraz klasy 1A,1B,1C,1D,2A,2B,2C,3A,3B,3C /GIM./

JEDYNKA GÓRĄ !
Rada Miejska w Kobyłce ogłosiła rok 2016 „Rokiem Stanisława Szpotańskiego”. Jednym z przedsięwzięć upamiętniających sylwetkę wybitnego obywatela Kobyłki był konkurs wiedzy o życiu i twórczości pisarza – „Stanisław Szpotański – duma Kobyłki”. Odbył się dnia 7 grudnia o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

DEBATA OKSFORDZKA W KOBYŁKOWSKIEJ "JEDYNCE"
"Wszyscy wielcy mówcy
zaczynali jako źli mówcy”
RalphW. Emerson"

Debaty publiczne mają za sobą niezwykle długą historię, a ich korzeni można się doszukiwać już w starożytnej Grecji i Rzymie. Współcześnie za ojczyznę debatowania uznaje się powszechnie Wielką Brytanię. To tam, na elitarnych uczelniach Anglii i Szkocji, przygotowywano przyszłych polityków do publicznych wystąpień.
Bombkolandia - jak powstają szklane ozdoby choinkowe.
25 listopada 2016 r. klasy 1 a i 3 b SP pod opieką pani Teresy Garbaczewskiej, pani Anny Duckiej i pani Krystyny Książek wzięły udział w warsztatach związanych ze świętami Bożego Narodzenia w Głęboczycach.

Ślubowanie klas pierwszych 2016
Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie w naszej szkole miało miejsce dnia 14 października 2016 r.

Przetłumacz stronę

Po Wt śr Cz Pi So Ni