Menu
Rekrutacja
Dla rodziców
Wykaz podręczników
Galeria
Zajęcia dodatkowe
Miasto Kobyłka

Miasto Kobyłka
BIP
Akademia Uczniowska

Otwarta szkoła=

Nowa Era=

Nowa Era=

Szlachetna paczka

Akademia Przezornego Ucznia

Bezpieczny Internet

Stowarzyszenie

WOS

WBD

Bezpieczna Kobyłka

EDU scenice

Lepsza szkoła

Mistrzowie kodowania

Z wizytą u króla Jana III
Dnia 25 listopada uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców – pani Agaty Pietrzak i pani Katarzyny Wojtkiewicz - wybrali się do Wilanowa. Uczestniczyli w lekcji muzealnej „Obyczaje w dawnej Polsce”.Akcja "Szlachetna Paczka" 2015
Kolejny raz w naszej szkole rusza akcja „Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowujemy paczkę dla 3 – osobowej rodziny. Prosimy wszystkich wychowawców o zapoznanie uczniów z potrzebami rodziny, której chcemy pomóc.
Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.
Koordynatorzy akcji
Aneta Trześniowska
Marta Olechowska
Zobacz Informacje o rodzinie i jej potrzebach


Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map...
W związku z 97. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 10 listopada 2015r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież z klas: 2B oraz 2C biorąca udział w projekcie ‘’Święto Niepodległości w szkole’’ pod opieką pani Agnieszki Okrzejskiej. Występujący uczniowie przypomnieli ważne dla Polaków wydarzenia historyczne oraz złożyli hołd tym, którzy oddali życie, walcząc o wolność Ojczyzny.
Agnieszka Okrzejska

W hołdzie bohaterom
Tradycją naszej szkoły jest odbywająca się corocznie wycieczka szlakiem bohaterów lektury ,,Kamienie na szaniec ‘’. W dniu 29 października trzecioklasiści wyruszyli pod opieką pań Ewy Szafrańskiej, Agnieszki Kowalskiej i Teresy Jadczak do Warszawy, by poznać miejsca, w których rozgrywały się wydarzenia opisane w książce.


Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego
Z wielką przyjemnością informuję, że tytuł Mistrza Ortografii uzyskała Kinga Góral z klasy 6d. Zdobyła ona 69 punktów ( na 72 możliwe).
Książki naszych marzeń
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do rządowego programu "Książki naszych marzeń". Do biblioteki szkolnej zostaną zakupione książki, które nie są podręcznikami, a lekturami wybranymi przez uczniów i nauczycieli. Łączna kwota na zakup książek wynosi 2170 zł. W zamian szkoła zobowiązuje się podjąć działania, mające na celu podniesienie czytelnictwa, a także wykorzystania księgozbioru w procesie nauczania.
Nauczyciele bibliotekarze
Co to znaczy być Polakiem ?
To znaczy być obywatelem tego kraju, znać hymn, tradycję i historię. Bronić i chronić to, co się ma. Z dumą pokazywać, kim się jest.
Uczniowie klas szóstych, którzy przygotowali akademię z okazji 97.rocznicy Odzyskania Niepodległości, próbowali odpowiedzieć na pytanie czy świętowanie rocznic ma dziś jeszcze sens.
Pamiętamy.

W dniu 28. 10. 2015 członkowie Szkolnego Koła Caritas udali się na cmentarz w Kobyłce. Wolontariusze posprzątali groby żołnierzy oraz zapalili przyniesione znicze. Te jesienne dni wprowadzają nas w stan refleksji i zadumy oraz przypominają o tych, którzy od nas odeszli, walcząc za Ojczyznę. Odwiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy również o naszych narodowych bohaterach. Opiekunowie SKC

ZAPROSZENIE
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce
serdecznie zaprasza Rodziców
na szkolenie „Odlot czy Upadek”
realizowane w ramach szkolnego programu profilaktyki.


Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2015 roku o godzinie 17.45 w dużej sali gimnastycznej.Szkolenie obejmuje następujący zakres treści: zagrożenia medyczne, psychologiczne i prawne związane z zażywaniem dopalaczy, charakterystykę i działanie poszczególnych substancji, psychospołeczne przyczyny używania dopalaczy przez dzieci, warsztat z zakresu technik interwencyjnych, strategie profilaktyczne. Szkolenie prowadzą trenerzy z Pracowni Szkoleniowej KROKUS.


Turniej językowy
Dnia 5 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, podczas którego wszystkie klasy gimnazjum miały okazję wziąć udział w teleturnieju prowadzonym przez panią Milenę Miszkurkę oraz pana Marcina Maciejewskiego . Pytania konkursowe zostały opracowane przez zespół nauczycieli języków obcych. Zadaniem każdej klasy było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania dotyczące zagadnień z trzech języków nauczanych w naszej szkole (język angielski, francuski, niemiecki). Konkurs okazał się niezwykle emocjonujący i został przypieczętowany zwycięstwem aż czterech klas – 1D, 2A, 2B oraz 3B. Na wyróżnienie zasłużyła również klasa 1A. GRATULUJEMY !
Mamy nadzieję, że przedsięwzięcia tego typu zachęcą i zmotywują naszych uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy o językach obcych nauczanych w naszej szkole.
Marcin Maciejewski

Komunikat CKE

Informacja dla rodziców uczniów klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum dotycząca
sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2015/2016 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.

Zobacz komunikat CKE
Regulamin konkursu fotograficznego "Kobyłka w obiektywie"
Ubezpieczenie dzieci i młodzieży
Szanowni Rodzice,

w poniższych linkach zawarte są informacje dotyczące ubezpieczenia dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2015/2016.

Zobacz - Informacje dotyczące ubezpieczenia NNW

Zobacz - Ogółne warunki ubezpieczenia

Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Klub Europejczyka


Galeria
Klub Nastolatków
Klub BINGOStarters

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy z językiem angielskim

Materiały edukacyjne
Multimedialne zajęcia
Egzaminy Cambridge
Metoda Bingo
Certyfikaty
Artykuły
Festiwale Nauki
Przyroda - prace uczniów klas IV-VI
Projekty edukacyjne
Innowacja pedagogiczna.
Losowy album
zd-30
zd-30
Wyprawa w Pieniny
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:17
Zachód słońca: 15:29

Dzień trwa:
8 godzin 12 minut
i jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:33
Wygenerowano w sekund: 0.03 28,979,736 Unikalnych wizyt